10 نکته جاوا

آیا 10 نکته ای که هر برنامه نویس جاوا باید بداند را می دانید!؟

پروژه های جاوا پایان دوره

 1. در پایان هر دوره، دانشجویان موظفند پروژه هایی را پیاده سازی و تحویل دهند. کیفیت هر پروژه ای که تحویل داده می شود مبنای نمره و گواهینامه ای خواهد بود که به آن دانشجو تقدیم می شود کارکرد و کارایی صحیح برنامه، نداشتن باگهای فاحش، واسط کاربری، مستندسازی، نام گذاری مناسب و متناسب کلاسها و متدها و پکیج ها معیار نمره دهی خواهد بود.

   

  مدیریت دانلود (Download Manager)

  به عنوان پروژة مبحث برنامه نویسی تحت شبکه، شرکت کنندگان دورة برنامه نویسی جاوا باید برنامه ای بنویسند که بتواند مسیر فایلهای مختلف را از کاربر دریافت کند و به صورت موازی آنها را از اینترنت دانلود کند. این نرم افزار باید مسیر فایلهایی که وجود ندارند، نادرست هستند، را تشخیص دهد و با پیغام مناسب کاربر را مطلع کند. وضعیت هر دانلود، و میزان پیشرفت هر دانلود را به صورت جداگانه به کاربر نشان دهد. یک نمونه از این پروژه پیاده سازی شده است و از طریق لینک زیر می توانید آنرا دانلود کنید.

  مدیریت دانلود (Download Manager)

   

  نمایشگر و ویرایشگر سادة تصویر

  دانشجویان دورة جاوا پایه باید به عنوان پروژة پایان دوره، برنامه ای بنویسند که از طریق آن بتوان فایلهای تصویری را مشاهده نمود، آنها را به یک نام دیگر ذخیره کرد، ابعاد آنها را تغییر داد. این نرم افزار باید امکان ریزنمایی و درشت نمایی نیز داشته باشد. برای انجام این پروژه می بایست واسط کاربری جاوا، و ورودی خروجی جاوا را بلد باشید. یک نمونه از این پروژه پیاده سازی شده است و از طریق لینک زیر می توانید آنرا دانلود کنید.

  نمایشگر و ویرایشگر سادة تصویر
۱۳۸۷-۱۳۹۳ © تمامی حقوق برای شرکت اطلس سافت محفوظ است